Winglobal Nedir?

WinGlobal Programı; Güçlendirilmiş Hızlandırma Kampı’nda yer almak üzere başvuruda bulunan ve değerlendirmeler sonucunda belirlenen 40 Küresel Doğan StartUp’tan oluşacaktır. Startup’lar 16 haftadan oluşan ve içerisinde eğitim, mentorluk, yatırımcı eşleştirmeleri gibi faaliyetleri barındıran yoğun bir programa alınacaklardır. Bu süreçlerden sonra başarılı bulunan girişimler, önce BTM Sahne Girişimci-Yatırımcı Buluşması etkinliğinde yer alacak, ardından Amerika’ya Silikon Vadisi’ne götürülerek çeşitli melek yatırım ağları ile buluşturulacaktır. Amerika’da kendileri için özel olarak düzenlenecek “Demo Day” etkinliğinde ise girişimciler, yabancı yatırımcılar karşısında sunum yapma fırsatı yakalayacaklardır.

BG STARTUP CAMP: BE PREPARED!

Küresel Doğan Startuplara kendilerine özel hazırlanmış 16 haftalık kamp dönemi boyunca aşağıdaki imkanlar sunulmaktadır:

  • 7/24 Açık Çalışma Alanı
  • Eğitim
  • Seminer
  • I2B Söyleşileri
  • Yatırımcı Söyleşileri
  • Mentorluk
  • Fikri Mülkiyet Danışmanlığı
  • Bire Bir Danışmanlık

WIN GLOBAL!

Hazırlık kampı süreçlerine başarıyla devam ederek İTO’nun 81 meslek komitesindeki bilirkişiler ve sektör temsilcileri tarafından da projeleri tasdik(validasyon) edilen Startuplar “BTM SAHNE”de yer almaya hak kazanırlar.

“BTM SAHNE”de yer alan Startuplar içerisinden belirlenen 5 proje ile Amerika’ya gidilir. 5 gün sürecek programda; Silikon Vadisi, başarılı Küresel Doğan Startuplar, melek yatırım ağları, uluslararası hızlandırma ve kuluçka merkezleri ziyaret edilir.

SCALE - UP!

Startuplar Amerika ziyaretinin ardından BTM Kuluçka mekanizmasında yer alarak Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi tarafından sağlanan imkanlardan faydalanmaya devam ederler.

Bu süreç boyunca münferit yatırımcılar, kurumsal yatırımcılar, İTO üyeleri ve melek yatırımcılar ile eşleştirilme imkanına sahip olurlar. Söz konusu eşleştirme süreci 6-8 faz kapsamında ele alınır ve akabinde girişimcilerin ölçeklenmesi ile çalışmalar devam eder.

Haberler

istanbul-kalkinma-ajansi
sanayi-bakanligi
istanbul-valiligi
istanbul-ticaret-odasi
bilgiyi-ticaretlestirme-merkezi
teknopark-istanbul
istanbul-ticaret-universitesi