Winglobal Programı Nedir?

Hakkımızda

İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi liderliğinde, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında yürütülen “Küresel Doğan Startup’lar için Güçlendirilmiş Hızlandırma Mekanizmasının Kurulumu Projesi”, İstanbul'un girişimcilik ekosistemini güçlendirerek, İstanbul ekonomisinin global ölçekteki rekabet gücünü ve bölgesel çekim gücünü arttırmayı hedefleyen bir projedir.

Winglobal Programı Nedir?

WinGlobal Programı; Güçlendirilmiş Hızlandırma Kampı’nda yer almak üzere başvuruda bulunan ve değerlendirmeler sonucunda belirlenen 40 Küresel Doğan StartUp’tan oluşacaktır. Startup’lar 16 haftadan oluşan ve içerisinde eğitim, mentorluk, yatırımcı eşleştirmeleri gibi faaliyetleri barındıran yoğun bir programa alınacaklardır. Bu süreçlerden sonra başarılı bulunan girişimler, önce BTM Sahne Girişimci-Yatırımcı Buluşması etkinliğinde yer alacak, ardından Amerika’ya Silikon Vadisi’ne götürülerek çeşitli melek yatırım ağları ile buluşturulacaktır. Amerika’da kendileri için özel olarak düzenlenecek “Demo Day” etkinliğinde ise girişimciler, yabancı yatırımcılar karşısında sunum yapma fırsatı yakalayacaklardır.

Başvuru Koşulları ve Değerlendirme

  • Winglobal Programı, 40 Küresel Doğan Startup’tan oluşacaktır.
  • Çağrı dönemlerinde proje fikirleriyle başvuruda bulunan Startup’lar ön değerlendirmeye alınacaktır.
  • Ön değerlendirmenin ardından İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Teknopark İstanbul ve Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nden oluşan jüriye gönderilecek olan projelerden başarılı bulunanlar Güçlendirilmiş Hızlandırma Kampı’na alınacaktır.
  • Güçlendirilmiş Hızlandırma Kampı 16 haftalık bir süreçten oluşmaktadır. Bu süreçte Startup’lar eğitim, mentorluk, seminer ve danışmanlıklardan oluşan yoğun bir programa tabi tutulacaktır.
  • 16 haftalık süreç sonunda başarılı bulunan Startup’lar, BTM Sahne Girişimci-Yatırımcı Buluşması etkinliğinde yer alacaklardır.